saksonia.gif
15
kwi
2013

Łużyce/Ziemia Lubuska – przyroda ponad granicami

autor: Kalina Maciejewska 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej

POLSKA - SAKSONIA 2007 – 2013

Fundusz Małych Projektów Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr"
i Euroregionu Neisse e.V.

Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr“

 

Tytuł projektu

 

 

 

Łużyce/Ziemia Lubuska – przyroda ponad granicami 

 

Wnioskodawca

 

 

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 

 

Partner projektu

 

 

 

Stadtverwaltung Zittau 

 

Wartość dofinansowania

 

 

5.667,37 EUR

 

 

Okres realizacji

 

 

01-03-2012 - 30-09-2012 

 

 

 

Opis projektu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Istotą projektu była promocja Zielonej Góry i jej walorów turystycznych w Zittau oraz na terenie niemieckiej części Euroregionu „Neisse-Nisa-Nysa” poprzez udział przedstawicieli Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w targach w Löbau i w święcie miasta w Zittau.

W okresie od maja 2012 do sierpnia 2012 przedstawiciele Miasta Zielona Góra uczestniczyli w dwóch imprezach targowych oraz w święcie Miasta Zittau. Udział w targach turystycznych miał na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy miastami partnerskimi.  Wykonane w ramach projektu dwujęzyczne materiały promocyjne                (tj. mapy zielonogórskich parków i kalendarze ścienne) i prezentacje Zielonogórskiego Ogrodu Botanicznego i Palmiarni przyczyniły się do jeszcze lepszej prezentacji oferty turystycznej podczas imprez targowych oraz informacji o mieście Zielona Góra i święcie Winobrania wśród mieszkańców Zittau, Löbau i okolic. Tym samym mieszkańcy tych regionów zostali zachęceni do częstszego odwiedzania Zielonej Góry oraz zapoznali się ze specyfiką miasta.

Realizacja projektu przyczyniła się również do rozpropagowania osobliwości przyrodniczych miasta Zielona Góra wśród mieszkańców niemieckiej części Euroregionu Nysa, co umożliwi kreowanie nowych produktów turystycznych.  

 

 

Zdjęcia