saksonia.gif
21
sty
2013

„Łużycka Wystawa Gospodarcza 2012”

autor: Kalina Maciejewska 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej

POLSKA - SAKSONIA 2007 – 2013

Fundusz Małych Projektów Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr"
i Euroregionu Neisse e.V.

Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr“

 

Tytuł projektu

 

 

 

„Łużycka Wystawa Gospodarcza 2012”

 

Wnioskodawca

 

 

 

Gmina o statusie miejskim w Żarach

 

Partner projektu

 

 

Stadtverwaltung Weißwasser 

 

Wartość dofinansowania

 

 

6.579,70 EUR

 

 

Okres realizacji

 

 

1.01.2012 – 31.08.2012

 

Opis projektu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niniejszy projekt miał na celu wspieranie polsko-niemieckiej współpracy przedsiębiorców poprzez pomoc w nawiązywaniu kontaktów.

Podczas trwania ŁUŻYCKIEJ WYSTAWY GOSPODARCZEJ zorganizowano 2 dni  spotkań dla przedsiębiorców pod nazwą „Łużycka Wystawa Gospodarcza“, gdzie  przedsiębiorcy z Żar i okolic oraz przedsiębiorcy z Saksonii prezentowali swój potencjał oraz  przeprowadzono swobodne rozmowy przedsiębiorców z Polski i Niemiec.     

Punkt  kulminacyjny projektu odbył się  w dniach 24-25 maja 2012r. na rynku w Żarach. Była to impreza otwarta

Zwiedzającym wystawę zapewniono bogaty program artystyczny, możliwość udziału w konkursach z nagrodami oraz zwiedzaniu miasta.

Konferansjer spotkania miał za zadanie prezentować uczestników spotkania przy udziale tłumaczy. Dzięki temu wzrosła rozpoznawalność prezentowanych wystawców w świadomości obu partnerów.

W ramach projektu zostały wykonane gadżety promocyjne, które zostały przekazane wystawcom oraz stanowiły nagrody w konkursach.

Na stoiskach: Miasta Weisswasser, Miasta Żary, OPZL Zielona Góra, LPI FE z Żagania oraz IHK Cottbus można było skorzystać z bezpośrednich konsultacji z ekspertami na temat: zakładania działalności w kraju partnera, pozyskiwania środków z UE, dobrych praktyk i przykładów kooperacji.

W ramach projektu opracowano i wydano dwujęzyczny katalog (500 szt). Publikacja zawiera informację o dofinansowaniu, regionie, partnerze i o imprezie. Po wystawie katalog służył jako materiał promocyjno-informacyjny był bezpłatnie rozpowszechniany wśród wystawców wystawy i zainteresowanych osób.

.

 

Zdjęcia