saksonia.gif
16
sty
2013

Piłka ręczna – polsko-niemiecka wymiana doświadczeń

autor: Kalina Maciejewska 

 

 

 

 

 

 

 

Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej

POLSKA - SAKSONIA 2007 – 2013

Fundusz Małych Projektów Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr"
i Euroregionu Neisse e.V.

Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr“

 

Tytuł projektu

 

 

 

Piłka ręczna – polsko-niemiecka wymiana doświadczeń 

 

Wnioskodawca

 

 

 

Gmina Żagań o statusie miejskim

 

Partner projektu

 

 

 

OSV Zittau e.V.

 

Wartość dofinansowania

 

 

 

11 156,69 EUR

 

Okres realizacji

 

01.05.2012 - 20.07.2012

 

 

Opis projektu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celem przedmiotowego projektu było zacieśnienie współpracy pomiędzy trenerami i piłkarzami ze strony polskiej i niemieckiej oraz wymiana doświadczeń szkoleniowców polskich i niemieckich związanych z tą dyscypliną sportową poprzez przeprowadzenie konferencji zakończonej meczem pokazowym.

Punkt kulminacyjny miał miejsce w okresie od 22 do 24 czerwca 2012 na terenie Kompleksu Turystyczno-Rekreacyjnego ARENA Żagań.

W ramach projektu przygotowana i przeprowadzona została  trzydniowa kursokonferencja dla trenerów piłki ręcznej i szkolenie dla młodych zawodników (dzieci i młodzieży) z Polski i Niemiec.

Uczestnikami konferencji byli trenerzy  z Niemiec i Polski. Konferencja trwała od piątku (prezentacje ogólne i spotkanie integracyjne) do niedzieli (zakończyła się meczem dzieci Polska – Niemcy).

Konferencja podzielona była na dwa bloki: w pierwszym trenerzy uczestniczyli          w zajęciach teoretycznych, które prowadzili zaproszeni szkoleniowcy z Polski i Niemiec. Drugą część zajęły zajęcia praktyczne z udziałem dzieci z polskich klubów -16 zawodników w wieku 14-15 lat i 16 osób z kadry z Niemiec. Jeden i drugi blok realizowany był przez 2 dni (sobota, niedziela). Blok praktyczny był realizowany przez niemieckich oraz polskich trenerów. Do realizacji projektu zatrudnieni zostali  eksperci z Niemiec oraz z Polski, którzy wygłosili wykłady. Całość prowadził moderator, który uczestniczył we wszystkich punktach programu 3-dniowego spotkania.

Organizator zapewnił dla wszystkich uczestników nocleg i wyżywienie. Do prowadzenia zajęć szkoleniowych zatrudnieni zostali specjaliści i zakupiony został odpowiedni sprzęt sportowy. Beneficjent zapewnił tłumaczenie ustne przez cały okres trwania punktu kulminacyjnego.

 

Zdjęcia