saksonia.gif
27
wrz
2011

Euroregion „Sprewa – Nysa – Bóbr” nawiązuje kolejne polsko-saksońskie partnerstwo.

autor: Mariusz Welman 

Euroregion „Sprewa – Nysa – Bóbr” nawiązuje kolejne polsko-saksońskie partnerstwo.

W piątek 16 września br. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kargowej Pani Danuta Wilińska – Grzesiuk, radna Pani Jadwiga Onoszko i pracownik Referatu Inwestycji, Funduszy Unijnych i Promocji Barbarą Pajcz wzięły udział w obchodach jubileuszu 70 lecia Muzeum „Stara Piernikania” w Weißenberg.

 Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00 w Weißenberg w Ratuszu na sali posiedzeń. Obchody jubileuszu współotworzył Burmistrz Weissenberg Michael Staude. Podczas uroczystości wystąpił dr Gerhard Schiller, który przedstawił referat na temat „900 lecia pierników”, Irmgard Wenzel Przewodnicząca Stowarzyszenia na rzecz Muzeum „Stara Piernikarnia“ przedstawiła historię dotyczącą powstania Muzeum i jego funkcjonowania, a Przewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Wilińska - Grzesiuk odczytała list gratulacyjny od Burmistrza Sebastiana Ciemnoczołowskiego w związku obchodzonym jubileuszem.

 Następnie podpisano przywiezione listy intencyjne dotyczące współpracy pomiędzy Gminą Kargowa, Muzeum „Stara Piernikarnia” a Stowarzyszeniem na rzecz Muzeum „Stara Piernikarnia”. Stronę niemiecką reprezentowały Panie Irmgard Wenzel Przewodnicząca Stowarzyszenia na rzecz Muzeum „Stara Piernikarnia“ i Gundula Wenzel Kierownik Muzeum. W trakcie pobytu zwiedzono miasto wraz z jego historycznymi miejscami a na zakończenie miłej wizyty udano się do muzeum celem zwiedzenia i obejrzenia bardzo ciekawych eksponatów związanych z produkcją pierników.