saksonia.gif
01
sie
2011

Spotkanie przedstawicieli miasta Kargowa z przedstawicielami Stowarzyszenia na rzecz Muzeum „Stara Piernikarnia” w Weißenberg, w dniu 26.07.2011r.

autor: Katarzyna Wysługocka 

 

Spotkanie przedstawicieli miasta Kargowa z przedstawicielami Stowarzyszenia na rzecz Muzeum „Stara Piernikarnia” w Weißenberg,  w dniu 26.07.2011r.

26.07.2011r. w Muzeum „Stara Piernikarnia” w Weißenberg (powiat Bautzen) odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta Kargowa (Powiat Zielonogórski, Województwo Lubuskie)  z przedstawicielami Stowarzyszenia na rzecz Muzeum „Stara Piernikarnia”.

W jedynym w swoim rodzaju budynku muzeum (wybudowanym około 1640 roku) zebrali się m.in.:przewodnicząca stowarzyszenia z Weißenberg, pani Irmgard Wenzel i zastępca burmistrza Kargowej, pan Krzysztof Woziński.

Kargowa pielęgnuje swoje tradycje związane z produkcją czekolady. Te rzadkie tradycje są blisko związane historycznie z jeszcze bardziej rzadką produkcją pierników. Z tego powodu obydwoje partnerzy bardzo chcieliby rozwijać swoje powiązania partnerskie.    

 Po intensywnych rozmowach oraz wymianie informacji i doświadczeń odbyło sie zwiedzanie muzeum i miasta. Obie strony cieszą się już teraz na wspólne aktywności, m.in. w zakresie promocji.