euroregion.gif
07
cze
2016

XXVII posiedzenie Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej

autor: Mariusz Welman 

W dniach 2-3 czerwca w Poczdamie odbyło się 27. posiedzenie Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej. Spotkanie miało charakter szczególnie uroczysty ze względu na obchodzony w tym roku jubileusz 25-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Gospodarzem w Kancelarii Stanu w Poczdamie był Premier Kraju Związkowego Brandenburgia, pan Dietmar Woidke. Udział wzięli m.in. także nowy polski Koordynator ds. Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej, Sekretarz Stanu pan Jakub Skiba, Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku, pani Cornelia Pieper, a także jeden z jej poprzedników, pan Joachim Bleicker.

Z ramienia Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” w spotkaniu wziął udział Prezes Konwentu, pan Czesław Fiedorowicz. Prezes Fiedorowicz bierze udział w pracach Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej od początku jej istnienia – od pierwszego posiedzenia tego gremium w Görlitz w 1991 roku. Ze względu na ten fakt w trakcie obrad komisji pan Fiedorowicz otrzymał szczególne wyróżnienie i podziękowania za swoją aktywną działalność.