pnwm.gif
14
mar
2016

25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

autor: Mariusz Welman 

Rok 2016 jest dla PNWM czasem wyjątkowym, ponieważ obchodzimy wtedy ćwierćwiecze naszego powstania. Z tej okazji, od 1 marca do 30 czerwca 2016 roku w Polsce i Niemczech, odbędzie się kampania pod nazwą #2gether4more skierowana do uczestników polsko-niemieckich spotkań młodzieży.

Akcje podczas spotkań młodzieży

Celem kampanii jest pokazanie, że współpraca Polaków i Niemców jest w stanie przynieść dużo pożytecznego. Będzie ona polegała na przeprowadzaniu podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży akcji na rzecz lokalnej społeczności i z jej udziałem. Mają one na celu integrację obu tych grup i zwrócenie uwagi otoczenia na odbywające się w ich okolicy polsko-niemieckie spotkania i długoletnią współpracę.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.pnwm.org

Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” obchodzi w tym roku swój jubileusz 20 lecia Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W czasie tych 20 lat wsparliśmy blisko 3500 projektów kwotą ponad 4 milionów złotych.

Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i wsparcie młodych ludzi z polsko-niemieckiego pogranicza, którzy dzięki temu mieli szansę się spotkać, poznać i przekonać, że wbrew pozorom nie dzieli ich wcale tak wiele.