pnwm.gif
21
sty
2016

25 lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

autor: Mariusz Welman 

Z okazji swoich 25. urodzin PNWM ogłasza kampanię #2gether4more, która potrwa od 1 marca do 30 czerwca 2016 roku w Polsce i Niemczech. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi otoczenia na odbywające się w okolicy spotkania polsko-niemieckie oraz pokazanie, że współpraca młodych ludzi może pozostawić trwały ślad w otoczeniu. Chcemy zachęcić organizatorów spotkań, a przede wszystkim młodzież, do przeprowadzenia akcji na rzecz lokalnej społeczności i z jej udziałem oraz do podzielenia się wrażeniami z akcji w sieci (zdjęcia, filmy). Szczegółowe informacje o kampanii znajdą Państwo w załączonych ulotkach, skierowanych do organizatorów i uczestników wymian.

Finansowanie i zgłoszenie do akcji

Akcje nie są objęte dodatkowym finansowaniem. Będą przeprowadzane w ramach polsko-niemieckich spotkań młodzieży, na które wnioskodawcy składają wnioski we właściwych im jednostkach centralnych. Dzięki obowiązkowemu zgłoszeniu za pomocą formularza online pracownicy PNWM są informowani na bieżąco, gdzie i kiedy akcje mają miejsce. Wnioskodawców prosimy o przesyłanie jednostkom centralnym wniosków o spotkanie z dołączoną – do wiadomości jednostki – kopią formularza zgłoszeniowego. Jeśli zgłoszenie do akcji nastąpi już po złożeniu wniosku w jednostce centralnej, prześlemy Państwu formularz zgłoszeniowy do wiadomości.

Wsparcie ze strony PNWM

Ogłoszenie o kampanii #2gether4more opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej: http://www.pnwm.org/aktualnosci-i-projekty/jubileusz-pnwm/#content . Obok formularza zgłoszeniowego wnioskodawcy znajdą w nim także propozycje metod pracy (jak zaplanować akcję?) oraz film promocyjny, zachęcający do wzięcia udziału w akcji. W lutym wystartuje strona internetowa kampanii: http://www.2gether4more.pnwm.org/ .  Wszystkie zgłoszone projekty otrzymają drobne upominki z logo PNWM oraz materiały pomocnicze do wykorzystania w akcji.

Wybranym akcjom będą towarzyszył fotograf i/lub filmowiec, którzy przygotują profesjonalną dokumentację #2gether4more.

Na wszystkie ewentualne pytania odpowiem Państwu najchętniej drogą mailową.

 

                                                                                                                             Kierownik JC PNWM

                                                                                                                             Mieczysław Kijewski