Wersja Kontrastowa
pnwm.gif
16
cze
2015

Rusza nabór na kolejną edycję Polsko-Niemieckiego Kursu Tandemowego

autor: Mieczysław Kijewski 

Tandem odbędzie się w terminie 15 – 29 sierpnia 2015 r. w Domu Edyty Stein we Wrocławiu.

 

Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla multiplikatorów - osób, które mają doświadczenie  w pracy w obszarze trzeciego sektora w zakresie współpracy polsko-niemieckiej, chciałyby w przyszłości działać na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego, szukają partnerów do współpracy, są liderami grup młodzieżowych, wolontariuszami, itp.

 

Ideą kursu jest wzajemna nauka języków ojczystych, polskiego i niemieckiego,  w niebanalny sposób: po pierwsze macie niezwykłą szansę poprawić  znajomość niemieckiego przez intensywną konwersację z nativespeaker’em, a po drugie bierzecie udział w profesjonalnych  zajęciach językowych. Jest to również doskonała okazja do poznania wielokulturowego oblicza Wrocławia oraz ewentualnych partnerów z Niemiec przy różnego rodzaju projektach.

 

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych nativespeaker’ów w grupach maksymalnie 10-osobowych na dwóch poziomach zaawansowania (znajomość ponad podstawowa oraz znajomość w stopniu średnio zaawansowanym). Przed południem odbywają się zajęcia w grupach, po południu uczestnicy spotykają się na animowanych zajęciach językowych w parach tandemowych. W tym czasie przewidziane są również gry miejskie, wycieczki, wieczory filmowe itp., gdyż Kurs jest rozszerzony o program kulturalny oraz poznawanie Wrocławia i okolic.

 

 

Koszty uczestnictwa wynoszą 500 PLN dla uczestników z Polski. W ramach opłaty zapewnione jest uczestnictwo w zajęciach językowych, materiały do zajęć, zakwaterowanie, wyżywienie oraz uczestnictwo w pozostałych punktach programu.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt mailowy: tandemowy@edytastein.org.pl, pod tym adresem można otrzymać zgłoszenie na Kurs, które trzeba odesłać do dnia 15.07.2015 (napisane po polsku lub po niemiecku)

 

Ważne! Ten kurs nie jest skierowany do osób, które w ogóle nie znają języka. Podstawowa znajomość jest konieczna, aby brać udział w zajęciach grupy podstawowej. Dlatego prosimy o uczciwe podanie poziomu znajomości języka.

 

Kurs Tandemowy organizowany jest przez Towarzystwo im. Edyty Stein we współpracy z MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V. z siedzibą w Görlitz/ Zgorzelec przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Kontakt:

Monika Rucka

Dział Programowy TES

(71) 783 36 19

monika.rucka@edytastein.org.pl--

Zespół Kursu Tandemowego
Dział Programowy
Towarzystwo im. Edyty Stein
Nowowiejska 38
50-315 Wrocław

Tel. 71 78 33 619
Fax 71 372 09 77.
www.edytastein.org.pl
http://www.facebook.com/domedytystein

Dokumenty

Zdjęcia