Wersja Kontrastowa
pnwm.gif
11
sty
2013

Nabór wniosków z PNWM

autor: Kalina Maciejewska 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że można składać wnioski na projekty młodzieżowe w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W tym roku obowiązują te same formularze wniosku i załączników jak w roku ubiegłym. Nie uległy również zmianie stawki ryczałtowe.

Wnioski można składać tradycyjną pocztą lub pocztą elektroniczną z dołączeniem skanu ostatniej strony wniosku z pieczęciami obu partnerów oraz podpisami. Nie ma wtedy potrzeby dosyłania oryginału wniosku.

Formularz wniosku do wypełniania na komputerze oraz wzory załączników znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce PNWM.

Wprawdzie wnioski możecie Państwo składać w trybie ciągłym przez cały rok, jednak zachęcam Państwa do złożenia wniosków w I kwartale, nawet jeśli planowane spotkania będą odbywały się jesienią, czy też w okresie przedświątecznym. Będziecie Państwo mieli większą pewność otrzymania dofinansowania.

Jedyna zmiana dotyczy udziału w projekcie osób niepełnosprawnych. Proszę o dołączenie do wniosku odpowiedzi na pytanie: czy w związku z udziałem w programie osób niepełnosprawnych wiążą się dodatkowe koszty. Jeśli tak, to jakie?

Ci z Państwa, którzy mają partnerów w obszarze przygranicznym, mogą równolegle skorzystać z dofinansowania w ramach Funduszu Małych Projektów obsługiwanego przez nasz Euroregion.

Bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania z Państwa strony.

 

Kierownik Jednostki Centralnej

Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Mieczysław Kijewski