euroregion.gif
02
paź
2012

21.09.2012 - Dzień Europejskiej Współpracy Terytorialnej - European Cooperation Day

autor: Katarzyna Wysługocka 

21.09.2012  - Dzień Europejskiej Współpracy Terytorialnej - European Cooperation Day

         Dnia 21.09.2012 r. po raz pierwszy w całej Europie świętowany był Dzień Europejskiej Współpracy Terytorialnej - (European Cooperation Day) - ETC-Day. W tym dniu szczególna uwaga zwrócona była w kierunku ok. 70 transgranicznych i transnarodowych programów Unii Europejskiej wspierających współpracę. Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” również przyłączył się do tej akcji, organizując  „Dzień Otwarty”  w biurze Stowarzyszenia.

         Akcję  Drzwi Otwartych rozpoczęliśmy o godzinie 10.00.  W tym czasie mieliśmy przyjemność gościć  gimnazjalistów  oraz klasę 3a z Liceum Ogólnokształcącego w Gubinie. Dyrektor biura Pani Bożena Buchowicz, oprowadzała młodzież po biurze, zapoznawała jednocześnie ze szczegółami pracy biura, oraz historią budynku .

         Dla gimnazjalistów i licealistów, którzy w tym dniu odwiedzili nasze biuro, zorganizowano również konkurs wiedzy o Euroregionie i Unii Europejskiej.

         Niemieckie biuro również włączyło się w obchody tego święta. Polski pracownik pełnił w tym dniu dyżur w biurze niemieckim a niemiecki w biurze polskim, chętnie odpowiadając na zadawane   pytania dotyczące pracy w biurze niemieckim.

         Wśród odwiedzających gosciliśmy przedstawicieli mediów regionalnych, w tym również Pana Artura Nowaka przedstawiciela TV Gubin.

         „Dzień Otwarty” zakończyliśmy o godz. 13.00

Zdjęcia