euroregion.gif
19
kwi
2010

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

autor: Piotr Krupiński 
  1. Działając na podstawie art. 92 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2007 roku, Nr 223, poz. 1655 ze zmianami), zwanej dalej Pzp, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion 'Sprewa-Nysa-Bóbr', 66-620 Gubin, ul. Piastowska 18, zwany dalej zamawiającym zawiadamia, że:

    w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na:

    „Modernizacja budynku Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” –
    euroregionalnego centrum współpracy polsko-niemieckiej w Gubinie”,


    zwanym dalej postępowaniem, wybrano ofertę nr 2 Wykonawcy:

    „PARTNERBUD-PROJEKT” Sp. z o. o.
    ul. Energetyków 7
    65-729 Zielona Góra


    jako najkorzystniejszą.

    Uzasadnienie wyboru:

    Przy jedynym kryterium: cena 100 % – jedyna oferta, która po zbadaniu i ocenie, uznana została jako nie podlegająca odrzuceniu - 100 pkt

  2. Ponadto, działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt 3 Pzp zamawiający zawiadamia, że ofertę swoją złożył Wykonawca:

    FIRMA „BOMAR” Usługi Remontowo-Budowlane Marcin Bonk
    ul. Paderewskiego 121
    42-660 Kalety,

    który na podstawie art. 24, ust 2, pkt 2 Pzp został wykluczony.

    Uzasadnienie:

    Zamawiający zgodnie z art. 36, ust. 1 pkt 8 Pzp w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zażądał wniesienia wadium w wysokości 50.000,00 zł. Przed upływem terminu składania ofert nie otrzymał żądanego wadium w którejkolwiek z form, o których mówi zapis art. 45 ust. 6 Pzp. Dołączone do oferty pismo z dnia 9 kwietnia 2010 roku pn. „Gwarancja ubezpieczeniowa”, wystawione przez HAUSBUD Sp. z o. o., 42-286 Koszęcin, ul. Ligonia 21, nie spełnia wymogu art. 45, ust. 6, pkt 4 Pzp.
    Oznacza to, że załączone do oferty przez Wykonawcę ww. pismo nie jest dokumentem, potwierdzającym wykonanie czynności ubezpieczeniowej, która jest reglamentowana art. 5 ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o działalności ubezpieczeniowej (t. j. z 2010 roku Dz. U. Nr 11, poz. 66).
    Wadium ma rolę zabezpieczenia udziału w postępowaniu.
    W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, Wykonawca powinien dopilnować, aby dokument gwarancyjny spełnił łącznie następujące wymogi:
    1) miał postać gwarancji bezwarunkowej, tj. gwarancji umożliwiającej wypłatę sumy gwarancyjnej na pierwsze żądanie zamawiającego,
    2) był ważny do czasu upływu terminu związania ofertą,
    3) określał beneficjenta – zamawiającego,
    4) zawierał stwierdzenie, że określona kwota pieniężna stanowi zabezpieczenie niezbędne do wzięcia udziału przez Wykonawcę w konkretnym postępowaniu oraz, że w przypadku niewywiązania się przez Wykonawcę z warunków wskazanych w gwarancji, na rzecz zamawiającego przekazana zostanie gwarantowana kwota.
    Treść gwarancji winna ściśle odpowiadać przesłankom wymienionym w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Pzp, a gwarancja ubezpieczeniowa wystawiona może być przez spółkę akcyjną lub towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, o których mowa w art. 5 ustawy o działalności ubezpieczeniowej.
    Zgodnie z art. 24 ust. 4 ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.


  3. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt 4 Pzp zamawiający zawiadamia, że umowa z wybranym Wykonawcą zawarta zostanie zgodnie z art. 94 ust. 1 pkt 2 Pzp w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania niniejszego zawiadomienia faksem lub drogą elektroniczną.