10
wrz
2007

Grupa młodzieży z Gozdnicy otrzymała dofinansowanie 6000 euro.

autor: Beata Kurek 

    

 Grupa młodzieży z Gozdnicy „SPORTOWA LIGA” przy Szkole Podstawowej w Gozdnicy otrzymała dofinansowanie 6000 euro do projektu „GRUNT TO SPORT”.

 

Wsparcie uzyskano z Komisji Europejskiej w ramach PROGRAMU MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU AKCJA 1.2 INICJATYWY MŁODZIEŻOWE.

 

Dyrekcja szkoły wraz z organem prowadzącym szkołę czyli Gminą Gozdnica jest organizacją wspierającą działanie tej grupy.

 

 Celem projektu jest zmiana dotychczasowego monotonnego stylu życia. Chcemy uaktywnić naszą sportową działalność – zdrowy styl życia, poznać bliżej świat sportu, uczestniczyć w ciekawych rozgrywkach sportowych, do których nie mamy dostępu.

 

Grupę tworzy 9 osób: Paweł Urban, Katarzyna Bogawska, Natalia Kurpiel, Tomasz Pietrzykowski, Sara Florko, Marlena Darmstadter, Jagoda Urban, Grzegorz Reguła i Marek Kret. Kordynatorem projektu jest Paweł Urban. Od 3.09. 2007r. do 28.06. 2008r. działamy w 4 sekcjach sportowych: piłka nożna, piłka siatkowa, aerobik i jazda konna. Będziemy ćwiczyć raz w tygodniu, średnio po 2 godziny, przez 10 miesięcy.

 

W naszych spotkaniach dodatkowo uczestniczyć będzie 43 młodych ludzi z podstawówki, którzy interesują się sportem i mają słabo zorganizowany czas wolny. Chcemy od najmłodszych lat rozwijać ich zainteresowania i pasje do sportu. Na rozgrywki i planowane imprezy zaprosimy młodzież z sąsiadującej gminy oraz z niemieckiej miejscowości Krauschwitz.

 

Oprócz rozgrywek chcemy wybudować sprawnościowy tor przeszkód, wyjechać na mecz piłki nożnej i piłki siatkowej, wspólnie pobawić się w wodzie na basenie, zorganizować kulig, wycieczkę rowerową do nadleśnictwa i „sportową włóczęgę” do Ośrodka Rekreacji i Sportu w Dżonkowie. Dodatkowe informacje: Nasza grupa powstała pod koniec kwietnia 2007r.

 

Mieliśmy różnorodne pomysły, ale wspólny cel – sport. Początkowo zbieraliśmy informacje na temat PROGRAMU MŁODZIEŻ. Zapoznawaliśmy się z pakietem szkoleniowym, poszukiwaliśmy informacji w internecie, aby zgłębić szczegóły i szczególiki Akcji 3.

 

 

Następnie sami ruszyliśmy do akcji i rozpoczęliśmy wspólną pracę nad naszym projektem. Ustaliliśmy konkretnie co chcemy robić i wybraliśmy osoby odpowiedzialne za realizację poszczególnych działań.

 

Ważny dla nas był wybór lidera grupy, którym został najstarszy z nas – Paweł Urban. Ukończył on studia wyższe w zakresie wychowania fizycznego i samodzielnie prowadzi zajęcia z grupką dzieciaków w piłkę nożną (od 1 września 2007r. nauczyciel wych. fizycznego w gozdnickim gimnazjum).

 

Podczas prac nad projektem wystąpiliśmy z prośbą do dyrekcji podstawówki (którą wszyscy dobrze znamy) o wsparcie w postaci organizacji wspierającej. Nawiązaliśmy też kontakt z osobami, które pomogą nam w przeprowadzeniu projektu.

 

Są to nasi nauczyciele, Prezes Klubu Sportowego „Budowlani” w Gozdnicy, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ruszów. Koordynator projektu: Paweł Urban