13
sty
2022

Polsko – niemieckie warsztaty „Interkulturowe Święta”

autor: Marta Krupińska 

12 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Gubinie zorganizowaliśmy w ramach projektu DIALOG 2.0 polsko – niemieckie warsztaty interkulturowe pn. „Interkulturowe Święta” . Warsztaty miały odbyć się w grudniu, stąd ich temat, jednak ze względów losowych musieliśmy przełożyć ich termin. Jednak na prośbę uczestników pozostawiono świąteczny temat.

Uczestnikami projektu były osoby współpracujące transgranicznie w z Polski i Niemiec, min. z Forst, Cottbus, Guben, Zielonej Góry i Gubina.

Celem warsztatów był rozwój umiejętności rozumienia własnej kultury oraz kultur innych osób, rozwój wrażliwości i kompetencji komunikacji interkulturowej oraz budowanie otwartości na kontakty interkulturowe.

Uczestnicy omawiali takie tematy jak: „Czym jest dla mnie tradycja?, Moje zaplecze interkulturowe, Co wiem o komunikacji interkulturowej? Uświadomienie różnic kulturowych i poznanie ich źródeł” oraz „Święty Mikołaj zaprasza na colę i kurczaka! Kulturowo uwarunkowane schematy postrzegania działania, Rozwój umiejętności interpretacji i oceny zjawisk kulturowych, Otwarcie na współpracę interkulturową.”

Zdjęcia