Norweski Mechanizm Finansowy; Priorytet "Polityka regionalna i działania transgraniczne"
Uprzejmie informujemy, że rozpoczął sie drugi nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach priorytetu 2.9 'Polityka regionalna i działania transgraniczne'.
Terminy składania wniosków :
02.01 - 16.04. 2007Dostępne środki:
7 650 000 EURPoziom dofinansowania : do 85 % kosztów kwalifikowalnych
.
Cel priorytetu
- poprawa komunikacji społecznej i współpracy transgranicznej mieszkańców i władz Polski z państwami Europejskiego Obszaru Gospodarczego i EFTA, państwami regionu Morza Bałtyckiego, jak również z państwami Europy Wschodniej graniczącymi z Polską: Białorusią, Federacją Rosyjską – Obwodem Kaliningradzkim i Ukrainą
- promowanie rozwoju na szczeblu regionalnym i lokalnym w Polsce.
Kwalifikujące sie projekty:
Projekty nieinwestycyjne
z m.in. następującego zakresu:- Tworzenie i wdrażanie programów współpracy transgranicznej mających na celu poprawę funkcjonowania administracji samorządowej oraz pobudzanie inicjatyw społecznych, inicjatyw służących ochronie zdrowia oraz rozwoju przedsiębiorczości w regionach, m.in. organizowanie konferencji, seminariów, warsztatów oraz tworzenie transgranicznych porozumień lokalnych z udziałem władz samorządowych, Euroregionów, organizacji społecznych i gospodarczych na rzecz wymiany doświadczeń.
- Transfer wiedzy z regionów lepiej do słabiej rozwiniętych, m.in. organizowanie spotkań, seminariów, warsztatów, kampanii promocyjnych, cykli szkoleniowo-edukacyjnych, targów wiedzy.
- Promowanie rozwoju regionalnego i lokalnego w Polsce, m.in. przygotowanie materiałów informacyjnych, folderów, broszur oraz akcji promocyjnych na temat rozwoju regionalnego i lokalnego w Polsce.
- Zapewnienie rozwoju systemu komunikowania się i wymiany informacji, m.in. organizowanie spotkań, seminariów, warsztatów dotyczących elektronicznego obiegu informacji, elektronicznej archiwizacji danych, rozwoju elektronicznych usług oraz tworzenie stron internetowych przez instytucje publiczne.
- Współpraca w zakresie transgranicznej turystyki ekologicznej w rozwijających się regionach, m.in. organizowanie konferencji, seminariów, warsztatów z zakresu wymiany doświadczeń i koncepcji w obszarze transgranicznej turystyki ekologicznej w szczególności wykorzystania potencjału parków narodowych, krajobrazowych itp.
- Szkolenia dla pracowników administracji rządowej i samorządowej w krajach EOG, mających na celu podwyższenie kw alifikacji zawodowych, m.in. szkolenia będące wynikiem pogłębionej analizy potrzeb szkoleniowych pracowników administracji rządowej i samorządowej.
Beneficjenci:
- instytucje sektora publicznego i prywatnego
- organizacje pozarządowe utworzone w prawny sposób w Polsce i działające w interesie publicznym
W szczególności wnioskodawcami mogą być: organy administracji rządowej i samorządowej wszystkich szczebli, instytucje naukowe i badawcze, instytucje branżowe i środowiskowe, organizacje społeczne oraz podmioty partnerstwa publiczno-prywatnego.
Szczegółowe informacje i aktualny formularz aplikacyjny:
W przypadku dalszych pytań, prosimy o kontak.
Władza Wdrażająca Program Współpracy Przygranicznej Phare
Sekcja ds. MF EOG i NMFul. Wspólna 2/4
00-926 Warszawa
- Olga Grabowska (022 461 94 04; e-mail: olga.grabowska@wwpwp.gov.pl).
- Justyna Małaszko (022 461 90 77; e-mail: justyna.malaszko@wwpwp.gov.pl).
- Wiktor Fediuszko (022 461 92 25; e-mail: wiktor.fediuszko@wwpwp.gov.pl).