03
sie
2020

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie wspólnego projektu #Partner 2022

autor: Mariusz Welman 

31.07.2020 r. w siedzibie  Starostwa Powiatowego w Forst odbyło się spotkanie prezesów Euroregionu Czesława Fiedorowicza i Haralda Altekrügera wraz z przedstawicielami obu dyrekcji Izabelą Pantkowską oraz Carstenem Jacobem.

Z jednej strony agenda spotkania obejmowała przygotowania do posiedzenia Rady Euroregionu, która odbędzie  18.09.2020r. w Cottbus, z drugiej zaś nastąpiło uroczyste  podpisanie  umowy o dofinansowanie nowego, wspólnego projektu #Partner 2022 – „Rozbudowa transgranicznych partnerstw w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz podpisanie umowy partnerskiej dot. realizacji tego projektu.

Przypomnijmy, że  #Partner2022 to nie tylko organizowanie i pośredniczenie w kontaktach pomiędzy polskimi i niemieckimi instytucjami, ale także wzmacnianie ich trwałości i różnorodności.

Odbywa się to m.in. poprzez prowadzenie w różnych formach konsultacji, opracowanie przewodnika dot. pracy nad partnerstwami oraz stworzenie aplikacji do wyszukiwania potencjalnych partnerów do współpracy.

Ponadto w 2021r. odbędą się cztery specjalistyczne warsztaty dla instytucji edukacyjnych, kulturalnych i sportowych oraz administracji, w trakcie których przedstawiciele europejskich regionów przygranicznych opowiedzą o swoich doświadczeniach w nawiązywaniu transgranicznych kooperacji.

Projekt potrwa do końca czerwca 2022 roku i jest finansowany w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia - Polska (Województwo Lubuskie) 2014-2020.