08
cze
2020

Spotkanie robocze partnerów projektu EuRegioNet we Frankfurcie nad Odrą

autor: Mariusz Welman 

04.06.2020r., po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z koronawirusem, w siedzibie Business and Innovation Centre Frankfurt Oder GmbH odbyło się spotkanie robocze partnerów projektu EuRegioNet- internacjonalizacja sieci i klastrów.

W naradzie wzięli udział: przedstawiciele Business and Innovation Centre Frankfurt Oder GmbH – pani Heike Gensing i pan Gunnar Pajer, przedstawiciel Lubuskiej Organizacji Pracodawców (LOP) w Gorzowie Wielkopolskim – pan Józef Finster, przedstawicielka Centrum Innowacji i Technologii (CIT) w Forst(L.) – pani Doreen Gröger przedstawiciele Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” – pani Bożena Buchowicz i  pan Mariusz Welman.

W trakcie spotkania omówiono działania, jakie w będą realizowane w ramach projektu EuRegioNet w kolejnych miesiącach. Realizacja projektu – za zgodą Instytucji Zarządzającej – została przedłużona o  5 miesięcy  – do 31.08.2020 r. Czas ten zostanie poświęcony m.in. na wydanie mapy turystycznej Klastra Turystyki historychnej, działania strategiczne związane z utworzonymi w ramach projektu klastrami oraz realizację zadań wspierających dalsze usieciowienie i rozwijanie sieci objętych opieką partnerów z EuRegioNet.