29
maj
2020

Powstanie mapa turystyczna Klastra Turystyki Historycznej (KTH)

autor: Mariusz Welman 

27.05.2020 r. w biurze Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr (ESNB) odbyło się spotkanie z udziałem Prezes Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, panią Jadwigą Błoch. Z ramienia ESNB w rozmowach uczestniczyli: Dyrektor biura i Koordynator Projektu EuRegioNet, pani Bożena Buchowicz oraz Kierownik Projektu, pan Mariusz Welman.

Spotkanie w całości poświecone było kwestiom merytorycznym przygotowywanej przez Euroregion i partnerów projektu - Lubuską Organizacją Pracodawców (LOP) w Gorzowie Wielkopolskim, Business and Innovation Centre Frankfurt Oder GmbH oraz Centrum für Innovation und Technologie w Forst(L.) – mapy turystycznej Klastra Turystyki Historycznej. Działania przygotowawcze odbywają się przy ścisłej współpracy z członkami Grupy Inicjatywnej i Zarządu KTH.

Przedmiotem rozmów była lista 32 obiektów (16 polskich i 16 niemieckich), które przedstawione zostaną na odwrocie mapy w formie opisowej i graficznej.

Zgodnie z 3 punktami ciężkości Klastra Turystyki Historycznej, na przygotowywanej mapie znajdą się pałace i zamki oraz sieci winnic i obiektów militarnych z terenu województwa Lubuskiego i Kraju Związkowego Brandenburgia.