euroregion.gif
28
paź
2019

20-lecie Europejskiej Sieci Akademii Sportu

autor: Marta Krupińska 

 W dniach 24-25 października br. w Poczdamie odbyła się konferencja z okazji 20-lecia powstania Europejskiej Sieci Akademii Sportu. W wydarzeniu udział wzięli: Karl-Heinz Lambertz - Przewodniczący Komitetu Regionów oraz Christian Görke - Wiceminister Brandenburgii, Czesław Fiedorowicz - Przewodniczący Zarządu Federacji Euroregionów RP, Prezes Euroregionu „Sprewa – Nysa – Bóbr”  wicemarszałek Łukasz Porycki oraz Bogusław Sułkowski - Dyrektor WOSiR im. Z. Majewskiego w Drzonkowie.

W konferencji udział wzięli także przedstawiciele regionów, federacji sportu i partnerzy sieci. Aktualnie w Sieci jest 18 parterów z ośmiu krajów.

Uroczystość otworzył ustępujący założyciel i koordynator Sieci Manfred Wothe. W prezentowanych wystąpieniach przede wszystkim podkreślano rolę sportu i Sieci Akademii Sportu w Eurorogionach. W pierwszym dniu dokonano także podsumowania oraz przedstawiono informację o największych wydarzeniach i działaniach realizowanych przez partnerów Sieci. Ponadto podziękowano ustępującemu koordynatorowi Manfredowi Wothe. Do Parterów Sieci Europejskiej Akademii Sportu dołączył kolejny parter w postaci Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu. W drugim dniu Sympozjum zaplanowano m.in konferencję na temat pływania, a także wykład na temat Public Relations w Sieci oraz omówienie planowanych działań w 2020 roku.

 

Zdjęcia