29
maj
2019

II Spotkanie Grupy Inicjatywnej „Klastra Turystyki Historycznej”

autor: Mariusz Welman 

28 maja 2019r. o godz. 10:00 na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim odbyło się II posiedzenie Grupy Inicjatywnej „Klastra Turystyki Historycznej”. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu  „EuRegioNet - internacjonalizacja sieci i klastrów”.

Po powitaniu członków Grupy Inicjatywnej(GI) przez Prezesa Konwentu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” i Członka Rady Projektu  „EuRegioNet- internacjonalizacja sieci i klastrów”, pana Czesława Fiedorowicza oraz Burmistrz Krosna Odrzańskiego, pana Marka Cebulę, rozpoczęto blok dyskusyjny połączony z prezentacją pani dr Katarzyny Cheby - Adiunkta Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W trakcie swojego wystąpienia, pani dr Cheba przedstawiła główne założenia dla opracowania Strategii Rozwoju Klastra Turystyki Historycznej, w tym m.in. wizję klastra i jego cele strategiczne.

Spotkanie miało charakter konstruktywnej dyskusji, w trakcie której członkowie GI na bieżąco przekazywali swoje sugestie i propozycje zmian w dokumentach przygotowawczych dla opracowywanej strategii klastra.

W ramach rozmów omówiono również przygotowane propozycje logotypu klastra. Kolejne spotkanie Grupy Inicjatywnej wstępnie zaplanowano na 2 połowę września 2019 roku.