22
mar
2019

Z wizytą u winiarzy w Pillgram

autor: Mariusz Welman 

20.03.2019r. w Winnicy „Patke”, prowadzonej przez Matthiasa i Marcela Jahnke oraz Steffena i Holgera Lehmann, w niemieckiej miejscowości Jacobsdorf  (dzielnica Pillgram, niedaleko miast Müllrose i Frankfurt nad Odrą) odbyło się spotkanie z udziałem Prezesa Konwentu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” i jednocześnie członka Rady Projektu EuRegioNet, pana Czesława Fiedorowicza, Kierownika Projektu EuRegioNet z ramienia Euroregionu SNB, pana Mariusza Welmana, przedstawicieli wydawnictwa Gazeta Lubuska (m.in. Prezesa Polska Press Zielona Góra, pana Grzegorza Widenki i redaktora Dariusza Chajewskiego) oraz jednego z właścicieli Winnicy „Patke”.

Rozmowy dotyczyły szeroko rozumianej transgranicznej współpracy niemieckich winiarzy,  m.in. w zakresie promocji, z podmiotami z terenu Województwa Lubuskiego.

W ramach projektu EuRegioNet, realizowanego przez polską część Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” w partnerstwie z 3 podmiotami z Polski i Niemiec rozwijana jest aktualnie sieć współpracy transgranicznej pn.: „Klaster Turystyki Historycznej”. Jednym z punktów ciężkości przedmiotowego klastra są tradycje winiarstwa, które zyskują coraz większą popularność i uznanie wśród turystów.