Wersja Kontrastowa
14
lis
2018

Promocja projektu EuRegioNet w ramach „Giełdy Partnerstw” w Küstrin-Kietz

autor: Mariusz Welman 

W ramach projektu COACHING Viadrina, realizowanego wspólnie przez euroregiony Pro Europa Viadrina i Pomerania, w dniu 09.11.2018r. w budynku Centrum Kultury w Küstrin-Kietz odbyła się Polsko-Niemiecka Giełda Partnerska z udziałem około 100 podmiotów, w tym m.in. przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń, klubów sportowych, muzeów oraz szkół z obszaru Kraju Związkowego Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie oraz z województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego.

Wśród zgromadzonych instytucji z Polski i Niemiec nie zabrakło zespołu projektu EuRegioNet-Internacjonalizacja Sieci i Klastrów. Obecni byli: z Lubuskiej Organizacji Pracodawców (LOP) w Gorzowie Wielkopolskim – pan Józef Finster, z Business and Innovation Centre Frankfurt Oder GmbH, pan Gunnar Pajer oraz z ramienia Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”: pani Bożena Buchowicz, pan Mariusz Welman oraz pan Andrzej Adamczyk.

Partnerzy projektu EuRegioNet mieli okazję przedstawić profil swojej działalności projektowej w ramach krótkich prezentacji, rozdać materiały informacyjne oraz nawiązać interesujące kontakty, które mogą przyczynić się do jeszcze efektywniejszej realizacji założeń projektowych.