Wersja Kontrastowa
19
wrz
2018

Wizyta studyjna w Euroregionie POMERANIA

autor: Marta Krupińska 

13 września gościliśmy w siedzibie Euroregionu POMERANIA w Szczecinie na wizycie studyjnej, na zaproszenie Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Wizyta studyjna realizowana była w ramach osi „działanie bez granic”, w związku z tematem edukacja/kształcenie. Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń i poznanie projektów realizowanych w tematyce kształcenia na obszarze Euroregionu POMERANIA. Spotkanie rozpoczął w imieniu gospodarzy Pan Paweł Bartnik, Sekretarz Euroregionu Pomerania i Dyrektor Biura SGPEP. W imieniu gości uczestników spotkania powitał Pan Krzysztof Szydłak, Dyrektor Biura SGPEPEV.

Szczecińskim gościom projekt DIALOG przedstawił Pan Piotr Boboryk, Koordynator Projektu DIALOG, SGPEPEV. Później Pani Aleksandra Piasecka, kierownik referatu współpracy międzynarodowej Urzędu Miasta Szczecin przedstawiła projekty związane z nauką języka niemieckiego realizowane w Szczecinie współfinansowane z programu INTERREG VA MV/BB/PL; Pani Agnieszka Królikowska, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 8 w Szczecinie przedstawiła projekty realizowane na etapie edukacji przedszkolne współfinansowane z PNWM i z programu INTERREG VA MV/BB/PL; a także Pani Iwona Kowalczyk oraz Pani Aleksandra Warska z Biura Euroregionu POMERANIA opowiedziały o realizacji giełd partnerskich finansowanych z PNWM i INTERREG VA MV/BB/PL.

Spotkanie zakończyło się ożywioną dyskusją, która towarzyszyła również każdemu z przemówień. Wśród grupy obecni byli przedstawiciele samorządu, przedstawiciele szkół i przedszkola a także pracownicy Biur Euroregionów POMERANIA, Pro Europa Viadrina oraz Sprewa-Nysa-Bóbr.

 

Zdjęcia