Wersja Kontrastowa
euroregion.gif
14
wrz
2018

Międzynarodowa konferencja pn.: „Transgraniczna aktywność sportowa i rekreacyjna”

autor: Marta Krupińska 

13.09.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się międzynarodowa konferencja pn.: „Transgraniczna aktywność sportowa i rekreacyjna”. Organizatorem konferencji był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, WOSiR Drzonków przy współudziale Powiatu Sprewa-Nysa i Europejskiej Akademii Sportu Landu Brandenburgia w Poczdamie.

Patronat honorowy nad konferencja objęli Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, Pan Czesław Fiedorowicz i Starosta Powiatu Sprewa-Nysa, Pan Harald Altekrüger.

W spotkaniu wzięli udział Czesław Fiedorowicz, Olaf Lalk - Zastępca Starosty Powiatu Sprewa-Nysa, Manfred Wothe - Prezydent Europejskiej Akademii Sportu Landu Brandenburgia w Poczdamie, Izabela Pantkowska - Zastępca  Dyrektora Biura Euroregionu Sprewa-Nysa – Bóbr w Gubinie. Uczestniczyli także burmistrzowie miast biorących udział w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną pod sport, przedstawiciele samorządów i ośrodków sportu z Drebkau,  Krieschow, Forst, Spremberga, Wałbrzycha, Szczecina, Nowej Soli, Międzyrzecza, Babimostu, Zbąszynka, Świebodzina, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego i Zielonej Góry.

 

Podczas konferencji podsumowano  zorganizowany wcześniej konkurs „Transgraniczna aktywność sportowa i rekreacyjna”. Celem konkursu było propagowanie najlepszych rozwiązań urbanistyczno-architektonicznych oraz promocja rozwiązań tworzących nową jakość przestrzeni publicznej pod sport lub rekreację w Województwie Lubuskim i Powiecie Sprewa-Nysa. W konkursie wyróżniono prace ze względu na lokalizację, innowacyjność, zarządzanie i finansowanie obiektu oraz wartość społeczną, kulturową,  organizacyjną oraz oddziaływanie obiektu na lokalną społeczność. Ocenionych zostało 17 prac ze strony polskiej i niemieckiej. Laureaci otrzymali szklane statuetki oraz tablice pamiątkowe, które będą umieszczone przy zwycięskich obiektach.

III miejsce w Powiecie Sprewa-Nysa zajęło Multifunkcjonalne Centrum Sportu i Spotkań w Trebendorf, II miejsce Domek klubowy i boisko sportowe Schorbus w Drebkau, a pierwsze zajął Park Sportu w Krieschow. W Województwie Lubuskim trzecie miejsce zajął Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Drugie miejsce przypadło Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście za Fitness Park wraz z boiskiem sportowym i bieżnią lekkoatletyczną. Pierwsze miejsce zajął Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli za Nadodrzański Park Rekreacyjny.

 

Zdjęcia