Wersja Kontrastowa
euroregion.gif
09
maj
2018

Kuratorium Europejskiej Akademii Sportu Landu Brandenburgia

autor: Marta Krupińska 

W dniach 26 – 27 kwietnia 2018 r. odbyło się kolejne posiedzenie Kuratorium Europejskiej Akademii Sportu Landu Brandenburgia, którego gospodarzem było Województwo Zachodniopomorskie. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Kuratorium z Landu Brandenburgii, Województwa Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego. Województwo Lubuskie reprezentował Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, Prezes Konwentu Euroregionu „Sprewa – Nysa – Bóbr” – Pan Czesław Fiedorowicz oraz Dyrektor WOSiR Drzonków – Pan Bogusław Sułkowski.

Organizacja założona w 2005 r. angażuje się w działania na rzecz transgranicznej współpracy w dziedzinie sportu i edukacji.  Działalność Kuratorium to pokonywanie barier, współpraca transgraniczna, wymiana doświadczeń i dialog międzynarodowy. Tak nacechowane działanie to  ogromna inwestycja w przyszłość. W tym tez duchu uczestnicy spotkania przedstawili rezultaty współpracy partnerskiej regionów i federacji sportu w roku 2017/2018 oraz zaprezentowali propozycje wspólnych działań regionów partnerskich na lata 2018 i 2019. Podczas spotkania podpisane zostały programy współpracy na rok 2018 ESAB z województwami zachodniopomorskim i lubuskim.

WOSiR i ESAB na mocy porozumienia będzie realizować w 2018 roku 15 wspólnych działań. To między innymi realizacja projektów unijnych współfinansowanych z Funduszy Małych Projektów Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, udział w posiedzenia międzynarodowych organizacji działających na rzecz promocji sportu, realizacja praktyk uczniowskich w zakresie sportu, organizacja i udział w międzynarodowych konferencjach, sympozjach i warsztatach.