Wersja Kontrastowa
euroregion.gif
06
lut
2018

Rok 2018 Rokiem Rzeki Odry w województwie lubuskim

autor: Marta Krupińska 

Szanowni Państwo,

W dniu 20 listopada 2017 r. Sejmik Województwa Lubuskiego ustanowił rok 2018 Rokiem Rzeki Odry w województwie lubuskim, wpisując tym samym Region Lubuski do planowanych obchodów Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018 w innych województwach nadodrzańskich.

Podjęcie Stanowiska Sejmiku ma na celu promocję Odry, jako ważnego elementu w rozwoju gospodarczym, turystycznym i społecznym województwa lubuskiego.

Koordynatorem obchodów Roku Rzeki Odry w województwie lubuskim jest Departament Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, który przystąpił do opracowania Kalendarium Lubuskiego Roku Rzeki Odry 2018. Wśród działań planowanych w ramach obchodów znajdą się m.in. : całoroczna kampania promocyjna walorów Odry w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, promocja Odry w trakcie Święta Województwa Lubuskiego, promocja Odry w trakcie udziału w imprezach targowych w kraju i za granicą, promocja Flisu Odrzańskiego 2018, Media Trip statkiem Laguna na trasie Bytom Odrzański – Nowa Sól – Cigacice oraz statkiem Zefir na trasie Krosno Odrzańskie – Słubice – Kostrzyn nad Odrą.

Celem rejsów, do udziału w których zostaną zaproszeni przedstawiciele mediów, będzie promocja Odry oraz gmin i miast nadodrzańskich. W związku z tym Zarząd Województwa Lubuskiego zaprasza Państwa do aktywnego udziału w tych wydarzeniach i przedstawienie propozycji ewentualnych imprez towarzyszących, które nie tylko urozmaicą rejs, ale przede wszystkim będą okazją do zaprezentowania walorów Państwa gminy.

Propozycje wydarzeń, które mogą odbyć się przy okazji ww. rejsów, ale również innych wydarzeń, które odbędą się w 2018 r. i wpisują się w obchody Roku Rzeki Odry 2018 w województwie lubuskim należy kierować na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Departament Rozwoju Regionalnego, ul. Podgórna 7, 65 – 057 Zielona Góra.

Propozycję należy wysyłać do 16.02.2018 r.