Wersja Kontrastowa
31
sty
2018

Spotkanie z Prezesem Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Żarach

autor: Mariusz Welman 

30 stycznia 2018 roku w Żarach Dyrektor biura Euroregionu, pani Bożena Buchowicz oraz Kierownik Projektu EuRegioNet, pan Mariusz Welman spotkali się z Prezesem Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, panem Romanem Lichwiarzem. W  posiedzeniu wziął również udział Naczelnik wydziału polityki regionalnej, promocji i pozyskiwania środków pomocowych w Urzędzie Miejskim w Żarach, pan Ireneusz Brzeziński.

Spotkanie dotyczyło ewentualnych działań w ramach projektu EuRegioNet, mających posłużyć transgranicznemu usieciowieniu podmiotów z terenu miasta Żary i okolic (w tym GS Samopomoc Chłopska), związanych z produkcją wyrobów z lnu, w tym przede wszystkim cennych preparatów spożywczych i kosmetycznych.

Przedstawiciele Gubińskiego biura projektu EuRegioNet zarekomendują objęcie działaniami projektowymi sieć podmiotów związanych z przedmiotową tematyką z regionu żarskiego. Być może, poprzez wspólne działania z niemieckimi partnerami projektowymi uda się usieciowić polskie podmioty z podmiotami z terenu Kraju Związkowego Brandenburgia i wesprzeć tą przyszłą współpracę odpowiednimi analizami eksperckimi.