10
paź
2017

Spotkanie robocze partnerów projektu EuRegioNet w biurze Euroregionu w Gubinie

autor: Mariusz Welman 

09.10.2017r. w biurze Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” w Gubinie odbyło się spotkanie robocze partnerów projektu EuRegioNet- internacjonalizacja sieci i klastrów.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Lubuskiej Organizacji Pracodawców (LOP) w Gorzowie Wielkopolskim – pan Józef Finster i pani Joanna Sondej-Pierzyńska, Centrum Innowacji i Technologii (CIT) w Forst(L.) – pani Susan Kutschker oraz Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” – pani Bożena Buchowicz i pan Mariusz Welman. Gościem specjalnym, wspierającym merytorycznie to spotkanie była Prezes Lubuskiej Organizacji Turystycznej w Zielonej Górze, pani Jadwiga Błoch.

Głównym tematem spotkania była przygotowywana na 7.11.2017r. konferencja regionalna w Krośnie Odrzańskim, organizowana przez biuro ESNB przy wsparciu pozostałych partnerów. Spotkanie to będzie poświęcone turystyce transgranicznej w lubusko-brandenburskim obszarze granicznym. W trakcie rozmów roboczych omawiano również podział zadań i obowiazków związanych z dalszymi działaniami zaplanowanymi w bieżącym roku w ramach projektu EuRegioNet.