18
lip
2017

Pierwsze spotkanie inicjujące powstanie Klastra Zwalczania Roślin Inwazyjnych

autor: Mariusz Welman 

20.07.2017r. o godz. 12.00 w miejscowości Janczewo koło Gorzowa Wielkopolskiego odbędzie się spotkanie dotyczące utworzenia Klastra Zwalczania Roślin Inwazyjnych.

Ze względu na swój wyjątkowy charakter wydarzenie to objęte zostało patronatem Wojewody Lubuskiego, pana Władysława Dajczaka.

Klaster Zwalczania Roślin Inwazyjnych jest inicjatywą transgraniczną. Problematyka roślin inwazyjnych, takich jak np. niebezpieczny dla zdrowia Barszcz Sosnowskiego,  jest odczuwalny dla coraz większej ilości gmin, miast oraz innych podmiotów zarówno z terenu woj. Lubuskiego jak i z graniczącego z nim kraju Związkowego Brandenburgia. Połączenie sił w walce z problemem niechcianych roślin może zaowocować o wiele szybszym i skuteczniejszym ich usunięciem.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu EuRegioNet - Internacjonalizacja Sieci i Klastrów, realizowanego od 1.04.2017r. przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” wraz z Lubuską Organizacją Pracodawców w Gorzowie Wielkopolskim, Centrum Biznesu i Innowacji we Frankfurcie nad Odrą i Centrum Innowacji i Technologii w Forst (L.) w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.

Program spotkania oraz dalsze informacje znajdują się w załączonych plikach.

Dokumenty