euroregion.gif
08
wrz
2011

Spotkanie dotyczące koncepcji, ewidencji i inwentaryzacji turystycznych szlaków rowerowych

autor: Katarzyna Wysługocka 

Dnia 6.09.2011 w budynku Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” o godzinie 10.00 miało miejsce spotkanie dotyczące koncepcji, ewidencji i inwentaryzacji turystycznych szlaków rowerowych.

            Wśród zaproszonych gości byli Pani Aleksandra Mrozek i Pani Ewa Laskowska z Wydziału Turystyki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, jak również Pan Maciej Stadniczuk ze stowarzyszenia „Rowerem do przodu”. Z ramienia Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” uczestniczyli  Prezes Konwentu Pan Czesław Fiedorowicz, dyrektor biura Pani Bożena Buchowicz oraz Pani Kalina Maciejewska.

            Podczas spotkania przedstawiono koncepcję szlaków rowerowych opracowaną przez Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Jeden egzemplarz koncepcji w wersji papierowej i elektronicznej  przekazany został na ręce Pani kierownik Aleksandry Mrozek. Pani kierownik przekazała informacje o działaniach podejmowanych przez Wydział Turystyki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego dotyczące inwentaryzacji i ewidencjonowania szlaków turystycznych na podstawie informacji nadsyłanych z gmin.

            Działania te są wyjściem naprzeciw oczekiwaniom turystów zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem w naszym województwie.