04
mar
2019

Spotkanie robocze partnerów projektu EuRegioNet w siedzibie Centrum Innowacji i Technologii (CIT) w Forst(L.)

autor: Mariusz Welman 

01.03.2019r. w siedzibie Centrum Innowacji i Technologii (CIT) w Forst(L.) odbyło się spotkanie robocze partnerów projektu EuRegioNet- internacjonalizacja sieci i klastrów.

W naradzie wzięli udział: przedstawiciel Lubuskiej Organizacji Pracodawców (LOP) w Gorzowie Wielkopolskim – pan Józef Finster, przedstawiciel Business and Innovation Centre Frankfurt Oder GmbH, pan Gunnar Pajer, przedstawiciele Centrum Innowacji i Technologii (CIT) w Forst(L.) – pan Bernd Kruczek, pani Susan Kutschker i pani Doreen Schiller, przedstawiciele Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” – pani Bożena Buchowicz, pan Mariusz Welman i pan Andrzej Adamczyk oraz pan Reinhard Petzold, prezes Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Rozwoju Gospodarki (niem.: DePoWi GmbH).

W trakcie spotkania omówiono stan ewaluacji, które realizowane są w ramach aktywności projektowych przez każdego z partnerów oraz możliwości, jakie istnieją w kontekście pomocy dla wyselekcjonowanych w ramach działań projektowych  8 sieci/klastrów. Dyskutowano również nad właściwym zaangażowaniem spółki  DePoWi GmbH, która ma pomóc w dalszym rozwijaniu ewaluacji, opracowaniu planów roboczych dla wybranych sieci oraz ostatecznie również w opracowaniu Informatora Klastrowego, przewidzianego do wydania w ramach projektu.

Rozmowy dotyczyły także kontynuacji działań projektowych w ramach nowego projektu, złożonego na okres od 1.04.2020r.