saksonia.gif
19
paź
2012

Rozwinięcie kontaktów partnerskich pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urzędami Leśnymi powiatów Görlitz i Bautzen

autor: Kalina Maciejewska 

W czwartek, 18 października 2012 w miejscowości Weißwasser, w siedzibie Urzędu Leśnego Powiatu  Görlitz, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowej w Zielonej Górze w osobach Zastępcy Dyrektora, Pana Janusza Frankowskiego i Pani Anny Niemiec, specjalistki ds. współpracy międzynarodowej spotkali się z pracownikami Urzędów Leśnych powiatów  Görlitz i Bautzen, m.in. z Kierownikiem Urzędu w Görlitz, Panem Wilfriedem Mannigel oraz Panem dr Christophem Schurr, kierownikiem urzędu w Bautzen. Spotkanie to zostało  zorganizowane i objęte opieką przez Euroregiony Neisse e.V. i „Sprewa – Nysa – Bobr“. Dyrektorowie obu biur Euroregionów także uczestniczyli w spotkaniu.

W trakcie rozmów uczestnicy dyskutowali nt. przyszłej współpracy transgranicznej leśników z Polski i Niemiec. Omawiano wspólne problemy i zakres możliwej współpracy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem obu stron. W najbliższym czasie planowana jest kolejna narada, której gospodarzem tym razem będzie strona polska.

Zdjęcia