20
wrz
2019

II Polsko-niemiecka giełda partnerstw w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr/Spree-Neiße-Bober

autor: Katarzyna Hoffmann 

19.09.2019 w przygranicznej miejscowości Kosarzyn odbyła się II Polsko-niemiecka giełda partnerstw  w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr /Spree-Neisse-Bober.

Giełda stanowiła drugi etap spotkania z 03.06.2019. Tym razem akcent postawiliśmy na kształtowanie kompetencji interkulturowych oraz animacje językowe, które są niekonwencjonalną, aczkolwiek przyjemną metodą przełamywania niepewności, uwrażliwiają na język i kulturę. Trener PNWM z Wrocławia pan Wojciech Staniewski wraz z paniami Saskią Linke i Laurą – Marie Dombek udowodnili  blisko 50 uczestnikom, że wspieranie komunikacji i integracji może odbywać się w trakcie polsko-niemieckich spotkań w bardzo przyjemny sposób. Stanowiło to doskonałą podstawę do uczestnictwa w „Speed dating“, dzięki czemu już w trakcie giełdy zawiązały się transgraniczne instytucjonalne pary.

 

Ponadto zachęcaliśmy uczestników do korzystania z euroregionalnej bazy danych do poszukiwania partnera oraz uczestnictwa w projekcie „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza polsko-niemieckiego na rzecz ochrony klimatu“, o którym opowiedział Prezes Fundacji Natura Polska pan Tomasz Żółkiewicz.

 

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział!

Zdjęcia